Mein Deutsch

Osobní zájmena a časování slovesa v přítomném čase

Komentáře k článku: ALT! Osobní zájmena a časování slovesa v přítomném čase

 

Moc děkuji za rozjetí nové sekce. Vypadá to super! A nové autorce přeji hodně kreativity při tvoření článků a také hodně trpělivosti. :-D

Děkuji!

Wěrko, děkuji za podporu. Budu se snažit :)

Také

jsem moc ráda, že je tu i sekce němčiny a těším se na nové články a testíky :-)

:-)

asi sa začnem učiť nemecky

akorát škoda, že to neni i s nahrávkou ujišťující správnou výslovnost

ostré s

Syn má v učebnici němčiny místo ss ,,Ich heisse Tom", ostré s jaké jsme se učili ve škole před 18 lety (nemůžu ten znak najít na klávesnici). V dnešním pravopise němčiny je to také správně? Děkuji

Defaultní ikona uživatele
ikona neznámého pohlaví Verča

pomoooooooc!!!!!!!!!!­!!!!!!!!!!§

Potřebovala bych vědět jak se na klávesnici píše osré s.Jestli to víte tak mi to pošlete na mail perlickova.veronika@seznam.cz Děkuji

Defaultní ikona uživatele
ikona neznámého pohlaví Týna

Prosím pomozte!

Prosím, jakn se na klavesnici píše ostré ‚S‘ ? Musíme psát na PC project a nevim jak se to na klávesnici píše! Prosím, co nejrychlejc mi to pošlete na email Kristyna.Vojtechova@seznam.cz
Za pomoc tisíckrát moc dekuji

Defaultní ikona uživatele
ikona neznámého pohlaví wikko

ss = sß :)

ßßßßßßßßßß napišete stisknutim pravé klavesy ALT+ klavesu kterou pisete vykricník,, neboli klavesu hned vedle enter. (pokud to nepujde tak ALT + vsechny klavesy,a vylučujici metodou 100% najdete ^_^ )dalsi moznost jeste skopirovat ze znaků ve wordu.

jinak tuto stranku jsem objevil uplnou nahodou, a bohužel až ted, zitra jdu na komisionalni prezkoušení z němčiny:( za cele 3semestry:( jelikož jsem nedal 2× po sobě zkoušku, mám teď komisionální zkoušku, tak držte palce. Škoda ze jsem tenhle web nenasel driv. :?:

Defaultní ikona uživatele
ikona neznámého pohlaví bodap

Re: Prosím pomozte!

Zkuste alt + 225.

Re: ostré s

Dnešní pravopis dává tvrdě přednost dvěma s. Ostré s ale najdeme v tisku, protože redaktoři tak nějak netouží po změnách.

Re: Prosím pomozte!

Ostré s již najdete nahoře nad vyhledáváním v levém sloupci této stránky. Stačí ho zkopírovat.

Defaultní ikona uživatele
ikona neznámého pohlaví Ivana

Re: Re: ostré s

ß se v textu píše po dvojhláskách (heißen); po hláskách, které se tím pádem čtou dlouze (maß – čtěte [ma:s] x Masse [mase]).
V jiných situacích se dle pravopisu používá „ss“.
ß najdete na většině klávesnic pod zkratkou pravý alt a vykřičník.

Re: Re: Re: ostré s

Dávam za pravdu Ivaně. Před reformou pravopisu 1996 jsme si některé případy prostě museli pamatovat, dnes platí jasné pravidlo – po dlouhých samohláskách (Straße, heißen) píšeme ß , po krátkých samohláskách (dass, ich muss) píšeme dvě ss.

Za pravý alt a vykřičník děkuju, to jsem nevěděla. Většinou jsem ß pracně kopírovala nebo si nechala wordem „opravit“ chybu.

Defaultní ikona uživatele
ikona neznámého pohlaví Jana

Na notebooku najdete ostré s pod ctrl+alt+!= ß :-)

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.