Mein Deutsch

Test: Pořádek slov v německé větě #1

Komentáře k článku: ALT! - Test: Pořádek slov v německé větě #1

 

Dobrý den, u té druhé věty bude asi nějaká chybička, to sie tam bude navíc.
jinak díky moc za články, moc mi to pomáhá.

Děkuji za upozornění, opravím to.

Hm, vidím, že i po roce učení němčiny mám stále mezery. :? I tak děkuji za test a těším se na další.

Možná by nebylo špatné napsat ty původní věty „normálními“ písmeny. Ať si zafixujeme, že podstatná jména jsou vždy s velkým písmenem na začátku :-)

Defaultní ikona uživatele
ikona neznámého pohlaví Hawn

Opravy

Ahoj,bylo by možné prosím u testů,které jsem chybně provedla,dopsat správný text?Tak jak by měl vypadat?Díky

Defaultní ikona uživatele
ikona neznámého pohlaví beyk

Jupí 100%. Němčina mi teda leze mnohem líp pod kůži než AJ. :-)

U dvojky mi hlásí: woher kommen frau und herr nowak? je špatná odpověď, správná odpověď je Woher kommen Frau und Herr Nowak? Sloveso je na druhém místě. Přiznávám, že si musím zviknou na velká písmena, ale tedy mate mě to vysvětlení, ale to tam zřejmě je automaticky. Děkuji

Jo, a česky už také neumím. Prosím nekamenujte mně. Děkuji

Jo, ale pokud to hlásí chybu kvůli velkým a malým písmenkám, tak jsem psala všechny věty s malými … i prag… :shock:

podruhé

Tak jsem si test udělala znovu, a tentokrát mi to opět hlásí, že odpověď je špatná a jako správnou uvádí absolutně stejnou :shock:

Defaultní ikona uživatele
ikona neznámého pohlaví sisi

trojku jsem měla dobře a ukázalo mě to,že je to špatně.Ta moje věta i ta ůdajně správná byly stejné :-(
Jinak je to super.Nemluvím německy každý den,tak testy občas využívám k osvěžení paměti.Díky.

Defaultní ikona uživatele
ikona neznámého pohlaví Neregistrovaný uživatel

Ja dotoho hážu anglický slovosled … :? Našla jsem si práci kde musím mluvit německy. Pořád do vět vkládám anglická slovíčka, anglický slovosled a zaplat pánbuh že nemci ovládjí angličtinu, i starší generace.

Defaultní ikona uživatele
ikona neznámého pohlaví nagis

:-D 100% no jo no nemcina je dobra.

Defaultní ikona uživatele
ikona neznámého pohlaví Katka

Překlad?
1.Pochádza z Prahy.
2.Odkiaľ pochádzajú pani a pán Nowákovi?
3.Prečo už ideš domov?
4.Ste dnes doma?
5.Áno, dnes sme doma.

Defaultní ikona uživatele
ikona neznámého pohlaví Myval

Hmmm

Němčinu se učim 5 let ale pořád mi nejde :oops: :oops: :oops: ****

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.