Mein Deutsch

Skloňování přídavných jmen - test

Komentáře k článku: ALT Skloňování přídavných jmen - test

 

Defaultní ikona uživatele
ikona neznámého pohlaví studentka

Madivute, diky. Je to super testik, jen ten vysledek meho pokusu se mi fakt nelibi. No, zkusim ho priste jeste jednou a snad....... :-D

Defaultní ikona uživatele
ikona neznámého pohlaví student

Neuznává správně vloženou čárku. → Es hat dicke, runde Beine mit… je naprosto správně.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od student vložený před 13 lety

Neuznává správně vloženou čárku. → Es hat dicke, runde Beine mit… je naprosto správně.

Re:

Dekuji za upozorneni. Rozhodoval jsem se pri tvoreni, zda vlozit carky, coz by bylo asi gramaticky spravnejsi, ale pak jsem zvolil jednodussi moznost, bez carek. Ale vidno, ze jsem to udelal napul. Opravim to, pouze technicka zalezitost.

Defaultní ikona uživatele
ikona neznámého pohlaví Květa Hopfenmüller

Změna pravopisu.

Vážený pane Mgr.Zdražile.Ne­vím,proč trváte na tom ostrém ß,když,jak vy sám jistě dobře víte,došlo před pár lety ke změně pravopisu a to ostréß bylo nahrazeno ss.Pouze v Bavorsku se ještě ve školách připouští i starý pravopis,respektive toleruje.Ve všech ostatních spolkových zemích je již chybou.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Květa Hopfenmüller vložený před 13 lety

Změna pravopisu.

Vážený pane Mgr.Zdražile.Ne­vím,proč trváte na tom ostrém ß,když,jak vy sám jistě dobře víte,došlo před pár lety ke změně pravopisu a to ostréß bylo nahrazeno ss.Pouze v Bavorsku se ještě ve školách připouští i starý pravopis,respektive toleruje.Ve všech ostatních spolkových zemích je již chybou.

Re: Změna pravopisu.

Netusim, co je v hovorove psane forme v ostatnich spolkovych zemich chybou, ale v Sasku a predpokladam, ze i v celem Nemecku, se uci podle die deutsche Rechtschreibung a zde se pise, cituji: ß se pise u neznelych s-hlasek po dlouhe samohlasce nebo dvojhlasce (Blöße, grüßen, Maße, reißen, Fleiß atd.). Ve vsech ostatnich pripadech (viz. ostatni pravidla) se pise ss(str. 92–93, 25. vydani Duden, ISBN: 9783411024476, 2009). Pro me, jako „nejazykare“, to znamena, ze skutecne pisi po dvou samohlaskach ostre ß a v ostatnich pripadech si to pamatuji. Ctu denne noviny, knihy a hlavne administrativu spojenou s mym zamestanim a neprijde mi, ze by se nekam ß ztratilo. Mozna kdyby jste byl vice konkretni.

Defaultní ikona uživatele
ikona neznámého pohlaví madivute druha

Ne ze bych si to precetla, ale jak te znam je to urcite velice inteligentni. :idea: ale na me nemas :D . tak hodne komentaru a at se to nekdy v budoucnu sam naucis spravne 8-) . tvoje dcera starsi

Odkaz na příspěvek Příspěvek od madivute druha vložený před 13 lety

Ne ze bych si to precetla, ale jak te znam je to urcite velice inteligentni. :idea: ale na me nemas :D . tak hodne komentaru a at se to nekdy v budoucnu sam naucis spravne 8-) . tvoje dcera starsi

Re:

Prilis netusim jak reagovat. Snad jen, ze ma dcera skutecne mluvi nemecky zcela plynne a bez akcentu, na druhou stranu dnes do diktatu mimo jine napsala „chlubyme se“. Snad se to v budoucnu take nauci :)

Defaultní ikona uživatele
ikona neznámého pohlaví Květa Hopfenmüller
Odkaz na příspěvek Příspěvek od Jindrich Zdrazil vložený před 13 lety

Re: Změna pravopisu.

Netusim, co je v hovorove psane forme v ostatnich spolkovych zemich chybou, ale v Sasku a predpokladam, ze i v celem Nemecku, se uci podle die deutsche Rechtschreibung a zde se pise, cituji: ß se pise u neznelych s-hlasek po dlouhe samohlasce nebo dvojhlasce (Blöße, grüßen, Maße, reißen, Fleiß atd.). Ve vsech ostatnich pripadech (viz. ostatni pravidla) se pise ss(str. 92–93, 25. vydani Duden, ISBN: 9783411024476, 2009). Pro me, jako „nejazykare“, to znamena, ze skutecne pisi po dvou samohlaskach ostre ß a v ostatnich pripadech si to pamatuji. Ctu denne noviny, knihy a hlavne administrativu spojenou s mym zamestanim a neprijde mi, ze by se nekam ß ztratilo. Mozna kdyby jste byl vice konkretni.

Re: Re: Změna pravopisu.

Musim uznat,že máte pravdu a lepší znalosti.

Květa Hopfenmüller.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Květa Hopfenmüller vložený před 13 lety

Re: Re: Změna pravopisu.

Musim uznat,že máte pravdu a lepší znalosti.

Květa Hopfenmüller.

Re: Re: Re: Změna pravopisu.

Pokud na to me znalosti staci, tak bych se mel ridit pravidly nemeckeho pravopisu. Nicmene mate pravdu, ze ostre ß z cele rady slov zmizelo a netusim, co prinesou nova pravidla, mozne je vse. Osobne jsem dostal jako darek tricko, ktere to, co jsem napsal, popira. Ale nemohu zde napsat, co je to za slovo :)

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.