Mein Deutsch

Německé pozdravy

Komentáře k článku: Německé pozdravy

 

Super

Dobry den,

som velmi rad ze uz vznikli aj nemecke stranky, napriek tomu ze nemcinu som nemal moc rad pomaly zistujem ze to s tymito perfektnymy strankami predsa len prehryznem… uci sa mi z nich vzdy lepsie ako v skole co ma prijemne prekvapilo… Drzim palce pri dalsich clankoch … DANKE

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Šandy vložený před 15 lety

Super

Dobry den,

som velmi rad ze uz vznikli aj nemecke stranky, napriek tomu ze nemcinu som nemal moc rad pomaly zistujem ze to s tymito perfektnymy strankami predsa len prehryznem… uci sa mi z nich vzdy lepsie ako v skole co ma prijemne prekvapilo… Drzim palce pri dalsich clankoch … DANKE

Re: Super

Moc díky za podporu! Viel Erfolg!

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Lena Taugelt vložený před 15 lety

Re: Super

Moc díky za podporu! Viel Erfolg!

Super

taky jsem rád že tyto stránky vzniky a také bych přivítal nějakou naučnou literaturu ,která by byla vhodná i pro dosažení certifikátu .-)

Defaultní ikona uživatele
ikona neznámého pohlaví Ssamo

HALLO!!

Dobrý deň,
som veľmi rád že vznikli tieto stránky, o nemčinu sa zaujímam, takže budem vašim stálym čitateľom :O)), ešte mi tu chýba fórum, recenzie, typy a triky, ale aj slovník ako je to pri angličtine.
Ešte by som chcel doplniť:
Pri lúčení večer, ked idem spať, nemusím povedať iba gute Nacht, ale aj Schlaf gut. Je to takisto veľmi používané.
Miesto Hallo sa však často používa aj anglické „hi“ ale aj „hey“(tu čítaj ako vidíš).
Pri lúčení By som ešte pridal aj „aufwiederhoeren“- teda dopočutia.
Na konci listu bývajú aj skratky LG(liebe gruesse) aj VG(viele gruesse)
Medzi kamarátmi sa však je možné pozdraviť aj ciao(čítaj čao). Je to však pozdrav iba na konci, nikdy nie na začiatku.
Na konci sa používa aj hau rein(čítaj hau rain). Je to však iba taká „Jugendsprache“, tak doslovne to znamená „nech sa ti darí, maj sa dobre etc.“

ešte raz- som vážne šťastný, že táto stránka vznikla, budem tu asi „oxidovať“ viackrát, ak sa nenahneváte.

Ešte som zabudol, chýbaju mi tu aj pesničky :-D :-D

Defaultní ikona uživatele
ikona neznámého pohlaví Neregistrovaný uživatel

Je to úžasný, ale ještě prosím nějakou tu literaturu, nebo nejaký text na český překlad a naopak. Pak by to bylo výborný! A prosím ,když budete mít čas i chuť, přidejte více sloves na skloňování :-D Díky moc :-)

Defaultní ikona uživatele
ikona neznámého pohlaví Marek
Odkaz na příspěvek Příspěvek od Neregistrovaný uživatel vložený před 15 lety

Je to úžasný, ale ještě prosím nějakou tu literaturu, nebo nejaký text na český překlad a naopak. Pak by to bylo výborný! A prosím ,když budete mít čas i chuť, přidejte více sloves na skloňování :-D Díky moc :-)

Re:

Jo, naprosto souhlasíím :D

Defaultní ikona uživatele
ikona neznámého pohlaví Ameise

ahoj jeste bych pridal, ze v Bavorach se pouziva namisto Auf Wiedersehen – Auf Wiederschauen.
Musim priznat ze v Bavorsku se vseci zdravi vselijak bez rozdilu jestli si tykaj neb vykaj, jen nektere pozdravi pouzivaj spise mladi a jine spise starsi…
Fajn stranky, mnoho sil pri rozsirovani :)

Defaultní ikona uživatele
ikona neznámého pohlaví Katarina

Ahojte.
V nemecku sa od 10 do takej 14 zdravia aj Mahlzeit (čítaj malcajt – v preklade dobru chut, avsak na popriatie dobrej chuti sa to nepouziva).

Defaultní ikona uživatele
ikona neznámého pohlaví kika

je to celkem težke

Defaultní ikona uživatele
ikona neznámého pohlaví marťas

články i testy super, a reaguji na slovesa : ta se časují a podst.jména se skloňují. I mistr tesaž se utne.

nejlepší slovíčko na loučení je čůss

Defaultní ikona uživatele
ikona neznámého pohlaví Ella

Zdravím, jsem měsíc v Bavorsku a za celou dobu jsem v běžné konverzaci slyšela jen: Hallo :-D A to ať jsem šla do obchodu či hospůdky, dokonce i při optání se na práci.. :-)

Defaultní ikona uživatele
ikona neznámého pohlaví Frank

Re:

Naprosto souhlasim, Mahlzeit je nejcastejsi forma pozdravu kolem obeda (ca. 10h-14h). Nekdo v pul jedenacte rekne jeste Morgen, nekdo uz Mahlzeit. Guten Tag uslysite zridkadky, ale samozrejme timto pozdravem nemuzete nic pokazit.

Defaultní ikona uživatele
ikona neznámého pohlaví Frank

Re: Tschüß

Ano, Tschüß vam na rozloucenou reknou velmi casto. Ani moc nezalezi na spolecenskem postaveni.

Defaultní ikona uživatele
ikona neznámého pohlaví Kocourecek

Souhlas s Ellou, v německu, Berlín a poodbně a už i v Rakousku jsem málokdy slyšel něco jiného než obligátní Hallo, v obchodě úplně normální

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.