Mein Deutsch

Představujeme se

Komentáře k článku: Představujeme se

 

Defaultní ikona uživatele
ikona neznámého pohlaví Ivetka

Re: Poradíte mi?

ja jsem mela text o mojí rodině a chtěla jsem říct že studuji na oa ale nevedela jsem jestli lern a bebo studieren… tak jsem to obešla a napsala jsem že ji navštěvuji besuchen… tak to zkus takhle taky…

Defaultní ikona uživatele
ikona neznámého pohlaví hugo

Jak se řekne správně:" Mohu(smím) Vám někoho představit?!" Darf ich ihnen jemanden vorstellen?nebo: Darf ich euch jemanden vorstellen? …docela v tom plavu, díky za odpověď!!

„Fräulein“

Muzete to nejak vic specifikovat, proc nemeckou slecne nepredstavujeme Fräulein, ale ceskou jo?

Defaultní ikona uživatele
ikona neznámého pohlaví seda

„Fräulein“

německou „Fräulein“ tak nepředstavovat, vůbec to není zvykem,zvlášť když je již starší.Leda že ji chcete označit jako nezadanou :oops: :shock:

Re: Oslovení Fräulein

Sice v němčině existuje oslovení pro slečnu „Fräulein“, ale nepoužívá se. Je to spíše nezvyklé, někdy až nezdvořilé.

Defaultní ikona uživatele
ikona neznámého pohlaví antonie

Moc chválím opravdu super stránky

Defaultní ikona uživatele
ikona neznámého pohlaví pavel

Re: Chválím

Pokud je Vaše oznámení ještě aktuální:
Dobrý den, náhodou jsem narazil na tento web, líbí se mi,
já bych chtěl ale najít někoho, s kým bych si mohl trochu
pokecat, nejlépe na Skype (může být bez kamery). Prostě jít
na konverzace formou učení se NJ tak, jak se učí děti – nejdřív jen mluvit, potom později psaní a gramatika.
Tedy vše bez nároku na odměnu, jen v rámci vzájemné
výpomoci.Těším se na odpověď

Defaultní ikona uživatele
ikona neznámého pohlaví Kamila

Angenehm

Dobrý den,
používá se prosím odpověď „Angenehm“ běžně? Moje vyučující z něj nebyla moc nadšená, když se objevilo v učebnici. Děkuji.

Defaultní ikona uživatele
ikona neznámého pohlaví petra

Re: Re: Chválím

Ahoj, pořád platí to, že se chceš zdokonalovat v němčině? potřebuji někoho s kým bych si mohla pokecat německy a pak i tu gramatiku a psaní.. pokud by byl zájem, můj email je jako-vitr@email.cz
kdyžtak se ozvi. Ahoj

ahoj,

chtěla sem se zeptat, když už je takhle dobře udělaná stránka s němčinou, tak jestli se to tu i zaměří víc na státní maturity, jako to mají anglické stránky.

Díky

Veronika

Odkaz na příspěvek Příspěvek od aksalka vložený před 11 lety

ahoj,

chtěla sem se zeptat, když už je takhle dobře udělaná stránka s němčinou, tak jestli se to tu i zaměří víc na státní maturity, jako to mají anglické stránky.

Díky

Veronika

Dobrý den, děkujeme za pochvalu:) Já určitě plánuji časem nějaká cvičení a konverzační okruhy, která pomohou s přípravou mimo jiné i na státní maturity. Zatím ale mohu doporučit, abyste si procházela všechny testy, které jsou zde k dispozici, protože minimálně gramatika je stejná pro jakoukoliv zkoušku :)

Dobrý den všem,velice chválím tyto stránky a hlavně všechny lidi co se učí německy at se jedná o lidi co s tím začínaj nebo si to chtěj oživit a připomenout.Určitě je to lepší než anglické šišlání nebo jiné jazyky.Němčinu doporučuji všem.

PS: Všecko je tu pro nováčky skvělý,ale jen jednu věc bych docela chtěj požádat všechny co tady spravují stránky jako admin nebo učitel,aby se pro nováčky zde ještě kromě gramatiky a čtení a psaní a poslouchání a dalších věcí zařídila diskuze ,kde bude u každého slova a německé věty velký rozbor a lajcky každému vše vysvětlit a hlavně napsat třeba nějaké německé slovo a hned vedle jak se to vyslovuje.Anglič­tina to dokonce měla,ale němčina vůbec a proto budu rád,když všem lidem co se učí a chtěji to umět,aby to později nebo dřív někdo zde vytvořil.Vždy slovo nebo větu jak se to píše čte a vyslovuje komplet servis a lidi sem pak budou chodit třeba každý den a né po několika letech.Kdybych měl více času,tak bych mnoha lidem pomohl,ale bohužel nemůžu,ale věřím,že tu je mnoho dalších jiných rodilých třeba němců nebo českých učitelů co to taky umí a rádi naučí.8-)

Je mi 65 let, němčinu se učím pátý rok. Gramatika mi nedělá problémy, slovíčka si také zapamatuji, takže, sice pomalu, ale jsem schopna mluvit a přeložím si toho hodně. Co mi stále dělá velký problém, nerozumím mluvenému slovu a nevím stále jak na to. Aby bylo jasno, nevím, co říkají moji spolužáci, natož abych rozuměla Němcům! Naše vyučující mi radí, dokonce se snažila se mnou o prázdninách konverzovat po Skypu, ale bohužel. Nemáte někdo zkušenosti s tímto problémem? Děkuji. M.

Napsala jsem Vám do zpráv.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od MarieVanda vložený před 7 lety

Je mi 65 let, němčinu se učím pátý rok. Gramatika mi nedělá problémy, slovíčka si také zapamatuji, takže, sice pomalu, ale jsem schopna mluvit a přeložím si toho hodně. Co mi stále dělá velký problém, nerozumím mluvenému slovu a nevím stále jak na to. Aby bylo jasno, nevím, co říkají moji spolužáci, natož abych rozuměla Němcům! Naše vyučující mi radí, dokonce se snažila se mnou o prázdninách konverzovat po Skypu, ale bohužel. Nemáte někdo zkušenosti s tímto problémem? Děkuji. M.

Učila jsem NJ dlouhá léta a vím, že to vyžaduje především pevnou vůli. Pokud člověk není v cizojazyčném prostředí, trvá to déle. Z počátku si vybírejte jednoduché texty, je spousta materiálu na nejrůznějších www.(pokud máte zájem, napíšu), kde si můžete hned ověřit v krátkém testu, jak jste rozuměla. Hodně zdaru.

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.