Mein Deutsch

Grammatikthemenpark - Mein Deutsch

Komentáře k článku: Grammatikthemenpark - Mein Deutsch

 

Dobrý den,

Děkuji za test. Opravdu nelze ve větě č. 7 použít ziemlich (ve významu téměř, takřka,…)?

Bylo by to velmi neobvyklé.
Ziemlich v tomto významu se zaprvé užívá jen v hovorové němčině, zadruhé i tam by to ve spojení s udáním počtu neznělo moc přirozeně.

Děkuji za odpověď a blahopřeji k tomu pěknému číslu 4000. :)

Odkaz na příspěvek Příspěvek od moja vložený před 3 lety

Děkuji za odpověď a blahopřeji k tomu pěknému číslu 4000. :)

Díky moc! :)

Super test. Len tak ďalej. Dík za Vašu super prácu.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Ficko vložený před 3 lety

Super test. Len tak ďalej. Dík za Vašu super prácu.

Díky moc! :)
Jakákoli zpětná vazba je pro mne moc důležitá!

Dobrý den,
chci se zeptat, jestli máte k dispozici tabulku skloňování zájmen, určitých a neurčitých členů ve všech pádech. Našla jsem jen tabulku, kde je 1. a 4. pád. Hodně se mi to všechno plete dohromady, možná když bych to viděla nějak přehledně uspořádané, tak by se mi to lépe učilo. Zdravím Martina

Odkaz na příspěvek Příspěvek od MariNB vložený před 3 lety

Dobrý den,
chci se zeptat, jestli máte k dispozici tabulku skloňování zájmen, určitých a neurčitých členů ve všech pádech. Našla jsem jen tabulku, kde je 1. a 4. pád. Hodně se mi to všechno plete dohromady, možná když bych to viděla nějak přehledně uspořádané, tak by se mi to lépe učilo. Zdravím Martina

Určitě, najdete to v těchto článcích:
Skloňování osobních zájmen
Člen u podstatných jmen

Jinak vlevo nahoře je vyhledávací políčko, kde stačí napsat třeba „zájmena“ nebo „člen“ a příslušné články Vám to vyhledá. :)

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.